نکات مهم جهت مراقبت و نگهداری از مو در فصل پاییز
0

نکته هایی که باید در فصل پاییز برای داشتن مو هایی سالم رعایت کنید

در این مقاله به شما نکته هایی را می گوییم که باید در فصل پاییز و در آب  و هوای سرد و پاییزی برای داشتن مو هایی سالم آنها را رعایت کنید.

روش هایی برای مراقبت از مو در فصل پاییز

درست برس زدن

برس زدن درست، اهمیت زیادی برای سلامت مو دارد. بهتر است به جای شانه از برس استفاده شود. برس زدن باید از انتهای مو شروع و به سمت بالا ادامه پیداکند. بهتر است همیشه موها را از لایه زیر به سمت بیرون برس بکشید.

خودداری از حمام طولانی

حمام های طولانی بیشتر از آن که مفید باشند به سلامت موها آسیب می زنند. کارشناسان می گویند حمام هایی که بیشتر از ده دقیقه طول می کشند چربی های ضروری مو را از بین برده و باعث خشکی موها می شوند. پس طولانی به حمام نروید همچنین در حد امکان کمتر به سونا و جکوزی در فصول سردی مثل پاییز بروید

درست خشک کردن موها

یکی از بزرگ ترین اشتباهات خشک کردن موها، مالیدن آنها با حوله است. مالیدن موها با حوله باعث کشیده شدن و تخریب ریشه و انتهای موها می شود. بهترین راه برای خشک کردن موها این است که با حوله ضربه های آرامی به موها بزنید.

همچنین کارشناسان می گویند بهتر است به جای خشک کردن مو با حوله، از یک پارچه کتانی نرم استفاده کنید. دلیلش این است که حوله همراه با آب، رطوبت را هم از موها جذب می کند، اما پارچه کتانی بدون آن که رطوبت مو را کاهش دهد آب اضافی آن را جذب می کند. کافی است پارچه کتانی را ۲۰ دقیقه دور موها بپیچید تا آب اضافی موها گرفته شود.

درست شامپو زدن

شامپو را ابتدا روی پوست سر قرار داده و این ناحیه را شست و شو دهید و در پایان سراغ طول موها و انتهای آن بروید. ماساژ پوست سر به آرامی و با حرکت دایره ای رو به بالا باعث افزایش گردش خون در پوست سر می شود و اصطکاک کمتری ایجاد می کند. زمانشامپو زدن را طولانی نکنید. شامپو زدن موها نباید بیشتر از ۳ دقیقه طول بکشد.

اجتناب از آب داغ

هر چند حمام آب داغ بویژه در فصول سرد، می تواند باعث سرحال شدن ما شود اما استفاده از آب بسیار داغ در حمام میتواند تاثیر بدی بر پوست و یا موی سر داشته باشد .  آب داغ با از بین بردن چربی های ضروری مو باعث خشک شدن و گره افتادن موها می شود. آب ولرم گزینه بهتری برای شست و شوی مو است. همچنین شستن موها با آب سرد، موجب باز شدن منافذ پوست سر و مرطوب ماندن و براق شدن موهامی شود.

 

تغییر در دما و بارندگی ها می تواند تاثیر بدی به روی موهای شما داشته و سبب مشکلاتی مثل خشکی، شوره سر، الکتریسیته ساکن مو و بسیاری مشکلات دیگر شود. علاوه بر این، در پاییز تاثیر مخرب نور خورشید تابستانی به روی موها آشکار می شود و به همین دلیل به نظر من پاییز فصل از مراقبت شدید از مو است.مراقبت از مو

مراقبت از مو

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

این سایت اصلی وبدون واسطه متعلق به اوای طراوت اسیا میباشد لطفا جهت هرگونه مشاوره و خرید و فروش از اصل بودن کالا مطمعن شوید و ازمجموعه سازنده استعلام بگیرید این مجموعه فقط وفقط تولیدکننده شامپوپودری ومحرک پودری گلشنگ میباشد باتاثیروضمانت محصول رد کردن

X